неделя, 31 декември 2017 г.

В "Покана за пътуване" - българи с медал от Камила Паркър в Индия, в Кито на Нова година горят чучело на политик




В „Покана за пътуване” на 31 декември  не отправяме новогодишни пожелания в аванс, а  създаваме мечти. Срещаме ви с люде, преживяли такива приключения, че на човек моментално му се приисква да хукне през глава по техните маршрути. Ще има поучителни намеци за политици. 

Как се връзва посрещането на новата година с омерзително нещо като политиката,  става ясно от разказа на журналистката Елеонора Гаджева за Еквадор. В столицата Кито горят чучело на политик, за да се отърват от всичко старо и лошо и обикалят квартала след полунощ с куфари в ръка с надеждата да пътуват през цялата година.

Горенето на чучела на политици, и изобщо на хора, които са досадили или ядосали цялата нация през изминалата година, не е характерно само за Еквадор. В Панама имат същия обичай – веднъж на мушката е местен футболист, вкарал фатален за класирането на страната за КОНКАКАФ… автогол. Друг път с наслада и възторг изгарят кукла с образа на действащия държавен глава. Явно и там такива си ги избират.

Във всеобщата представа българите от края на 19-и и началото на 20-и век са пътували главно на хаджилък до Светите места, поддържали са търговските си връзки с останките от Османската империя или са създавали нови с натъпкани с гюлово масло дисаги из Европа. Румяна Пенчева от литературния музей, обаче, събира в книгата „Българинът по света в началото на 20-и век” пътеписи, които доказват, че предшествениците ни са кръстосвали от Сандвичевите острови до Южна Арабия и от Балтимор до Япония. При това без да са баснословно богати.
От прелюбопитния разказ на Румяна Пенчева разбираме и, че емигрантските неволи на българите не са от вчера.  
Тя доказва, че ние, днешните пътешественици не сме луди. Просто сме наследствено обременени. Неистовото ни влечение вече има и научно обяснение -  според изследване на Дейвид Добс от National Geographic мутиралата форма на гена DRD4 - 7r, е превърнала 20 на сто от населението на земята в хора, които е "по-вероятно да поемат рискове; да изследват нови места, идеи, храни, връзки".  Според учения носителите на този ген "възприемат движението, промяната и приключенията като начин на живот."

След като се разбра, че сме „нелечимо болни”, идва моментът за запознанство с още другари по съдба.
Предприемачите Гергана и Пламен Ташкови работят здраво, но когато пътуват, също го правят с размах. Неотдавна  получиха медал от херцогинята на Корнуол Камила Паркър за участието си в акция за спасяване на индийските слонове. Те били поздравени като достойни представители на България и на Югоизточна Европа в една от най-приказните и невероятни благотворителни кампании - Тravel to my еlephant, на клуб Quintessentially.  Конвой от 85 авантюристи поели по 400-километровото трасе, преминало през индийските щати  Раджастан, Кимсар, Пушкар и стигнало до Джайпур. Придвижвали се с моторикши, мотоциклети, характерни гуджаратски возила, раздрънкани джипове  и автомобили.

Гергана Ташкова така и не разбрала, че в групата е имало световни знаменитости и холивудски звезди. Прочела за това чак след като се прибрала в България. Сред патроните на кампанията са махараджата на Джодпур, британската принцеса Йожени ъф Йорк, актьорите с международна слава Джеймс Каан и Голди Хоун. В изключителното преживяване се включили и гурме експертът Наташа Корет, моделите Ясмин и Амбър ле Бон...
Гергана Ташкова разказва за цветното си приключение специално за „Покана за пътуване”.


Студът не е порок, а повод за пътешествие

#1. Антарктида
На Антарктида има лед, бази и пингвини и ледът е в изобилие. Дотам туристите стигат с кораб, за да нощуват на него при спартански условия, а денем обикалят островите.
Основната забележителност са пингвините. Имат специални пътеки, по които минават, а хората задължително трябва да им правят път. Мъжките и женските се редуват да мътят яйцата и да носят храна. И са поучително моногамни. Обаче на третия остров има опасност да предозирате с пингвини и се налага да разнообразите с тюлени.
На ледения континент е строго забранено да се доближавате на по-малко от 3 метра до каквато и да било животинка. Там много държат природата да не се замърсява и да не се нарушава естественият ритъм на обитателите. Освен това е задължително да изнесете боклуците си. Дори огризка от ябълка може да съсипе равновесието.
Най-завладяващо на Антарктида е наблюдаването на китове. То задължително започва с лекция колко вида са огромните морски бозайници, по какво да ги разпознавате, колко е висока струята, която изхвърлят... Преследването им е забранено, но често пъти те са благосклонни – започват да подскачат, да пускат фонтани и да се закачат, понякога в опасна близост до лодките с посетители. Хората обаче не виждат угрозата, завладени от странното чувство да са на другия край на света, където малцина могат да бъдат, в една крехка лодчица, а тези гиганти да палуват срещу тях.


#2 .Торес дел Пайне

В националния парк Торес дел Пайне в Чили е третият най-голям ледник в света – Glacier Gray. Преди да влезете в абсолютно затворената екосистема, ви дават да подпишете дълги и подробни декларации за здравословното си състояние и доброволен отказ от спасителни акции.
В този естествен и много красив парк липсва всякаква намеса на човека. Поради това няма и как да получите помощ, ако нещо ви се случи. Не пускат дори коне и магарета. Трябва да ви носят на ръце. Трудна работа, ако сте преполовили 7-дневния маршрут към вътрешността.
Там е царството на кугуарите (пумите). Не че ви чакат близки срещи със свирепия вид – по-плашливи са от вас.
Гората в Торес дел Пайне е като претрупан декор за приказен филм, по-натруфен от лента на Тим Бъртън. Това се дължи на атмосферните условия, които рязко се сменят. Голяма част от дърветата са добили причудливи форми от свирепия вятър. Лесът е горял три пъти, но всички поражения са оставени както са. Нищо не е пипнато, за да не се влияе върху природата.
Не можете да си представите дори, че съществува такъв вятър! Той ви лашка, пронизва, блъска ви в дърветата. Преди да влезете, ви обучават и на техника на ходене при повей – клякате и не мърдате, за да оцелеете.
Любопитна подробност е, че половината парк е частна собственост на хърватин, който е почетен консул на България в Чили. (Негова е и единствената авиокомпания, която извършва самолетни полети до Антарктида.)
Glacier Gray пък прилича на омагьосана планина. При това огромна – 6 км широка, 30 метра висока на площ от 270 кв. км.


#3. Леден град и снежни маймуни в Азия
През студените месеци някои части от източния континент никак не са за посещение, но ако имате път към китайския град Харбин, гледайте да е през януари или февруари, когато там се провежда Световният фестивал на ледените фигури. Вече 33 години върху площ, равна на 112 футболни игрища, се издигат ледени дворци и храмове, скулптури, портрети на известни личности или литературни герои, пързалки и копия на популярни сгради, художествено осветени нощем.
Цялата тази феерия радва очите до месец март, когато туристите си отиват, а местните изживяват буквално максимата „Панта рей“ – всичко тече.

В Страната на изгряващото слънце пък симпатични макаци доказват, че човекът не е единственото живо същество, което обича да ходи на хамам. В парка Дзигокудани в покрайнините на град Яманоти снежните маймуни се спускат по отвесните скали, за да се сгреят в горещите извори. В севернаата част на Япония, където снегът се задържа по четири месеца в годината, а средната температура е -5 градуса, симпатичните шебеци почти не излизат от своеобразния СПА център, от което придобиват изненадващо розов оттенък.
Те са единствените примати, които живеят на места с толкова ниски температури. Груповото къпане в горещите извори и играта със снежни топки също са необичайни за други видове животни.

Размечтахте ли се… Ами това е идеята на новогодишното издание на „Покана за пътуване”.  
Когато се уморите от трапези и сурвакане, от късмети и наздравици, надникнете в страницата  във Фейсбук Покана за пътуване, където ви чакат подаръци https://www.facebook.com/pokanazapatuvane/?ref=bookmarks

събота, 30 декември 2017 г.

Лили Иванова посреща новата 2018 година с новината за 3 големи концерта в Пловдив, Варна и Русе

                                                                                 Снимка Костадин Кръстев-Коко

След изключително успешното национално турне, завършило с два поредни напълно разпродадени концерта в зала 1 в НДК в края на месец октомври, от екипа на Лили Иванова обявиха 3 нови концерта. Пловдив, Варна и Русе са първите три града с потвърдени концерти през новата 2018-та година. 

На 21-ви февруари Лили Иванова заедно с Ангел Дюлгеров, Огнян Енев, Веселин Веселинов-Еко, Орлин Цветанов, Росен Ватев и вокално трио ЛаТиДа ще бъдат в най-новата спортна зала в Пловдив, част от новия спортен комплекс С.И.Л.А. На 20-ти март е концертът в Дворец на културата и спорта във Варна, а на 22-ри март в зала Бустрад Арена в град Русе.

Трите концерта са само началото от серия зали и градове, които ще бъдат обявявани постепенно. Билетите за събитият са вече в продажба в мрежата на Ивентим и онлайн.  

Националното турне на Лили Иванова се случва с безценната подкрепа на Лидл България и отново е под мотото “За пълноценни мигове с музиката”. Тази година към партньорите на турнето се включва и фирма Аполо (www.apolo.bg). 

четвъртък, 28 декември 2017 г.

Да си спомним за Стефан Попов - създателят на Рефан България 
29.12.2009 г. - Михаил Ванчев
Отиде си Стефан Попов. Човекът, който можеше гордо да каже откъде му е първият милион. От работа, от шанс и от невероятната си дарба на парфюмерист. Човекът, който създаде най-добрата българска парфюмерийна компания Рефан България ООД се спомина в битка.

От десет години той беше отписан от повечето лекари: операция след операция, химиотерапия след радиотерапия... Да, трудно му беше в последните месеци да отиде до фабриката, но ако някой се съмнява в това, кой правеше нещата в Рефан, значи просто не е от хората, които познаваха Стефан Попов.

Знам, че моят приятел е от хората, които са убедени, че със земния път нещата не свършват. Ако е така, а той беше убеден в това, значи там, накъдето е тръгнал, много им трябва някой с много кураж и някой с невероятно чувство за естетика.
Прочее, нека ангелите се стягат за работа. Духът на Стефан Попов е заразителен. И ако някой от небесните все пак нещо го домързява - нека да си ни го върне. Тук винаги имаме нужда от него.

ПП. Ден, преди да потегли, Стефан Попов остави подарък. На Стефанов ден още една мраморна чешма в Родопите даде вода и прохлада на жадните. Моят приятел ни показа дори как достойно се отива от този свят: стисна зъби и държа капчицата живот, докато водата от Стефановата чешма потече. Свърши си работата и тръгна.


петък, 22 декември 2017 г.

Две гледни точки към Лапландия – дома на дядо Коледа, къс пас до Погановския манастир и истинска ли е 14-лъчната звезда във Витлеем, пред която коленичим





Скъпи дядо Коледа! Искам през новата година да имам дебел портфейл и тънко тяло! И моля те внимавай да не объркаш нещата като миналата година! 
Не, не сте сбъркали предаването. „Покана за пътуване” е, но на Бъдни вечер не е зле човек да си каже желанието и по радиото.  И все пак, първи в списъка към дядо Коледа си остават пътешествията.
И тъй като по това време всички погледи са вперени в Лапландия, верни на правилото в журналистиката да проверяваме фактите от два независими източника,  поканихме две дами да раздиплаят спомени от преживяванията си край Полярния кръг.
Ваня Емилова, автор на детската книжка „Маслекют на горния етаж” под благовидния предлог да напише достоверен финал на романа си, организира сама пътуването на двете си дъщери до дома на благия старец.  Така им подарява не играчки и книжки, а преживявания. След като се запознават с двама дядо Коледовци, обаче момичетата и родителите им стигат до извода, че най-хубавото в Лапландия е разходката с кучешки впряг от аляски маламути.
Продуцентът на централните новини по Канал 1, Геновева Радева, също е пътувала до Рованиеми, но с… чужди малчугани - малките репортери на БНТ. Те лично интервюират добрия старец, разхождат се в „ледена” зоологическа градина и хранят полярни лисици. Най-накрая си тръгват убедени, че Дядо Коледа наистина съществува, видели стотиците хиляди писма – безкрайно много от Китай и само едно от Сирия.

В рубриката си „50 места от българската история отвъд България” Теодор Борисов и Светослав Марков отвеждат слушателите на едно свято място – Погановския манастир „Свети Йоан Богослов” в Сърбия.  Той  прилича на птичка, кацнала да си почине сред полето.  Само на 80 км от София там могат да се видят отлично реставрирани стенописи от 1499 година.  Пътят към него се вие през изсечени в скалите тунели, а ждрелото на река Ерма рисува толкова живописни пейзажи, че направо не ви се ще да пристигнете.

В навечерието на Коледа фондация „Ценности” връчи наградите в десетия юбилеен Национален исторически конкурс. В него ученици от горните класове на гимназията пишат разработки като събират факти, ровят се в архиви и правят интервюта с очевидци и потомци по дадена тема. Тази година тя беше  „Семейни и родови истории от времето на комунистическия режим”.  Журито с председател проф. д-р Любомир Огнянов оцени достойнствата на 30 научни труда от 36 участника. Петър Стоянов връчи призовете на наградените, които освен дипломи получиха солидната за един ученик сума от 1000 лева. Той ги поздрави и за настойчивостта да покажат на връстниците си една позабравена част от историята ни. Каква по-подходяща тема за рубриката „Тайната България”.  В нея двама от отличените ученици Аделина Фендрина и Даниел Влахов от природо-математическата гимназия „Добри Чинтулов”- Сливен разказват за своите проучвания. За разработката си за горянското движение Аделина получи специална награда. А Даниел грабна първото място със задълбаване в съдбата на потомците на текстилните индустриалци след национализацията в родния град на Добри Желязков Фабрикаджията.

Сигурно знаете поверието всяка Коледа да се купува нова играчка за елхата. Така тя се превръща с част от историята на семейството. Обичаят за кичене на дръвчета идва от Древен Египет, където са украсявали палмови клонки -  символ на победата на живота над смъртта.  Римляните поставяли дребни предмети  и свещи  по време на тържествата в чест на бог Сатурн. Аранжирането на дома с вечнозелени клонки е древен езически обичай и по нашите земи. Чрез украсяването на къщата с клонки и накичването им с различни дреболии се чества зимното слънцестоене.
Изобщо, ползването на вечнозелени дървета за отпразнуване на зимния сезон идва доста преди раждането на Христос.
Според преданията първото вечнозелено дръвче е окичено по Коледа от Мартин Лутер през 1500 г. Когато църковният реформатор се разхождал в гората, забелязал елхичка,  през чийто клонки блещукали безброй звезди. За да сподели невероятната гледка с близките си Лутер поставил запалени свещи върху дръвче в дома си. Латвийците пък се гордеят, че първата „класическа” коледна елха е документирана в Рига през 1510 година. 
„Покана за пътуване” отвежда слушателите там, където започва всичко в християнството – във Витлеем, родното място на Исус.

За първи път святото селище Витлеем, което е едно от най-древните на земята, се споменава през 15-и век преди Христа. Днес населението му наброява 25 хиляди души, повечето от които мюсюлмани. Просто кръстените в църква араби раждат едно-две деца, а поклонниците на исляма по десетина, затова балансът катастрофално се губи и в момента съотношението е 60/40 на сто. Според местните закони обаче, кмет на града може да бъде само християнин.



Първият храм над пещерата, където е проплакал Спасителя е бил построен от светицата-императрица Елена, по-точно от сина й Константин.  По-късно Юстиниан поръчва мащабна базилика, а кръстоносците я дострояват през 12-и век.
Главната светиня е пещерата Рождество Христово. Дори протестантите, които нямат традиция да се кланят на икони, коленичат пред сребърната звезда, с която е отбелязано мястото, където се е появил Спасителя.
Някога 14-лъчната звезда била позлатена и богато украсена със скъпоценни камъни. Над нея и днес висят 16 лампи, а зад тях са поставени православни икони. Точно над звездата е мраморният престол, където божествени литургии могат да служат единствено православни свещеници.  В пещерата се намират и мраморни отломки от яслите, в които Богородица е положила Младенеца. Вътрешната им част - пет дъсчици от маслиново дърво, през 7 век са пренесени в „Санта-Мария-Маджоре” в Рим.
Името на град Витлеем  е повече от символично. На арабски се произнася „Байт Лахам” – в превод „Дом на месото”. Изконното еврейско название е Бейт Лехем – „Дом на хляба”.
Всяка година по Рождество Христово десетки хиляди поклонници от цял свят се стичат във Витлеем, за да се поклонят пред сребърната 14-лъчна звезда.
Още приключения и пътешествия – на страницата на „Покана за пътуване във Фейсбук”


четвъртък, 21 декември 2017 г.

REFAN –- почетен председател на церемония на българския културен и научен елит
Собственикът на компанията Ангел Попов със златна монета като посланик на иновативния бизнес


Отличието се връчва на козметичния бранд поради факта, че обществеността оценява високо постиженията в Иновативността на REFAN, в налагането на предимствата на съвременни модели в българския бизнес за изпреварващо развитие на сектора и за утвърждаване на националния просперитет

Лидерите на научната и културната интелигенция, обединени в Клуба на българския културен и научен елит, на специална церемония направиха  официално заявление, че през идващата 2018 година ще работят под мотото “Аплодисменти за България”. 

Тържеството бе посветено на конкретни постижения на учените от Българска академия на науките, на Съюза на учените в България, на българските университети и на културните институции, заслужили най-много обществено признание за постиженията си.  То се състоя в залата на Нов театър в НДК.

На церемонията, под почетното председателство на REFAN,  от Съвета на Европейската научна и културна общност и Клуба на българския културен и научен елит връчиха Златни отличия на авторитетни представители на българската интелигенция.
 Номинациите за отличията се правят от 180 известни български учени и творци с международно признание, които вече притежават Златни отличия.  На базата на тяхното гласуване, управителят на REFAN Ангел Попов получи отличието за ПОЧЕТЕН ПОСЛАНИК на иновативния бизнес заедно със ЗЛАТНА МОНЕТА. Призът бе връчен от режисьора в Българска национална телевизия Боян Даскалов.  ЗЛАТНАТА МОНЕТА е изработена в Монетния двор на България и има двустранно златно покритие. На  лицевата страна е изобразена отворената книга - символ на прогреса, а на обратната са подредени красивите букви на Глаголицата.

Представителката на REFAN Велина Евтимова връчи наградата за култура на журналистката и писателка Ирина Александрова. Сред отличените бяха още 
директорът на Музикалния театър "Стефан Македонски" - Марияна Арсенова и журналистът в Българска национална телевизия Георги Любенов….

Акцент в тържественото награждаване бе и специалния спектакъл на ансамбъл “Средец”.





вторник, 19 декември 2017 г.

Въргала лекува нос и рамо със свръхмодерна терапия
В клиника "Имани" в София



След дългогодишен проблем с раменната става и наскоро направена операция Въргала се довери на гостуващия в клиника "Имани" сръбски лекар Джейхан Абазович и се подложи на свръх нова процедура за светкавично възстановяване от травми, заболявания и интервенции.

Начинът на лечение, който дава изумителни резултати, се дължи на обогатена с тромбоцити и фактор на растежа собствена кръв. От вената се изтегля минимално количество, обработва се в специална апаратура и се инжектира в критичната точка. Затова някои я наричат „вампирска терапия”.

Актьорът, по собствените му думи, е с напълно заздравял белег от дълбока травма на носа и значително по-подвижно рамо само след една процедура.






понеделник, 18 декември 2017 г.

Летим до Ню Йорк през Атина на цени от 617 евро
Над 300 000 души пътуват от Балканите до САЩ ежегодно



Авиокомпания Emirates ще предлага целогодишно ежедневни полети от София до Ню Йорк през Атина. Това се случва благодарение на постигнато специално споразумение за местния пазар, чрез което на българските граждани се предоставят повече възможности за презокеански пътувания.

Новите оферти ще предоставят на пътуващите от България до Нюарк Либърти през  международното летище „Елефтерис Венизелос“ в Атина, възможност да се възползват от отличните условия на Emirates.  Всеки, който планира пътуване до Ню Йорк до 26 юни 2018 г., има невероятния шанс до 15 януари да си запази билет от 617 евро за икономична класа с включени всички такси.

Специалната оферта бе обявена от представители на Emirates на търговско събитие в София, което авиокомпанията организира съвместно с Международно летище Атина. Целта на форума бе да се представят възможностите за пътуване от Атина до Нюарк пред туроператори от България и Балканския регион, включително Албания, Румъния и Сърбия.
По данни на Международното летище Атина общият трафик до и през държавите от Балканския полуостров с редовните полети от САЩ надхвърля 300 000 души годишно. Освен това значителен брой пътници летят до Ню Йорк с прекачване на други европейски летища или през Истанбул. Това поражда големия интерес към Атина като алтернатива.
Emirates успешно запълва нуждите в условия на повишено търсене и така поема водеща роля в региона. Имаме удоволствието да представим маршрута на Emirates Атина-Нюярк тук, в България, и да дадем възможност на пътниците да се насладят на уникалното преживяване на борда на Emirates“ – заяви Рийма Ал Марзуки, регионален мениджър в Emirates  за Гърция и Албания.
„С представянето на нашата програма TAG Athens в сътрудничество с нашите ключови партньори – Emirates и Aegean, пред туристическите агенции в България ние демонстрираме възможностите за развитието на свързаността на Атина и нейното превръщане в трансферен център. Бихме искали искрено да благодарим на нашите партньори за това съвместно усилие и да поканим пътниците от България да се запознаят с продуктите на Международно летище Атина и с възможността да пътуват с Emirates целогодишно до Ню Йорк през Атина" – каза Йоана Пападополу, директор Комуникации и маркетинг в Международно летище Атина.
Turkish Airlines раздаде годишните си
Агентски награди за България



Aвиокомпанията отличи туристическите агенции,
с които си партнира най-успешно през 2017 г.

Turkish Airlines раздаде годишните си Агентски награди за България. На официална еремония в хотел „Рамада“ авиокомпанията отличи в 14 категории своите най-успешни партньори през 2017 г.туроператори и туристически агенции от цялата страна. Това са компаниите, които са реализирали най-високи продажби за цялото портфолио от продукти и дестинации на Turkish Airlines за последната година. Победители са Usit Colors, eSky, Premier Tours, Ossmo, Lufthansa City Center, Viya Travel, TTA Decom, Transglobal Holidays Ltd, MIRA N, Sky Travel, AeroTour MM, Elite Travel International и Астра Холидей.

Сред уважилите събитието беше посланикът на Турция в България Н.Пр. д-р Хасан Улусой. На специална лотария за публиката бяха раздадени редица награди, сред които уикенд в Истанбул и 5-дневна ваканция на остров Мавриций с полет в бизнес класа на Turkish Airlines.


„Щастливи сме, че се развиваме изключително успешно на българския пазар. Това обаче не би било възможно без ценните ни партньорства с туристическия бизнес, които отличихме на церемонията – отбеляза г-н Мехмед Гюркайнак, Генерален мениджър на Turkish Airlines – България.“

Агентските награди се проведоха в деня, в който Turkish Airlines пусна и новия си полет от София до Истанбул, който ще се изпълнява четири пъти седмично и ще свързва пътуващите от България с повече от 300 дестинации по целия свят.

За Turkish Airlines:
Основан през 1933 г. с флотилия от пет самолета, днес Turkish Airlines, член на Star Alliance, е четиризвездна авиокомпания с 329 пътнически и товарни самолета и полети до 300 дестинации по целия свят, от които 251 международни и 49 вътрешни линии.
В проучването на Skytrax през 2017 г. Turkish Airlines е избрана за „Най-добра авиокомпания в Европа“ за шеста поредна година и за „Най-добра авиокомпания в Южна Европа“ за девети пореден път. През 2010 г. печели международната награда за „Най-добро кетъринг обслужване в икономична класа“, през 2013, 2014, 2016 и 2017 г. – за „Най-добро кетъринг обслужване в бизнес класа“ и „Най-добра обстановка за хранене в бизнес класа“, през 2015 и 2017 г. – за „Най-добра обстановка за почивка в бизнес класа“, а през 2016 г. – за „Най-добра обстановка за хранене в бизнес класа“ и „Най-добро кетъринг обслужване на борда на бизнес класа“.
Повече информация за Turkish Airlines може да намерите на официалния уебсайт на компанията http://www.turkishairlines.com/ или в социалните й профили във Facebook, Twitter, YouTube, LinkedIn и Instagram.

За Star Alliance:
Star Alliance е основана през 1997 г. като първата изцяло международна асоциация за авиолинии, за да предложи достъп, признание и безпроблемно обслужване на всеки международен пътник. Редица награди, сред които „Air Transport World Market Leadership Award“ и „Best Airline Alliance“ от Business Traveller Magazine и от Skytrax, доказват, че асоциацията се приема добре на пазара. Членове на асоциацията са: Adria Airways, Aegean Airlines, Air Canada, Air China, Air India, Air New Zealand, ANA, Asiana Airlines, Austrian, Avianca, Avianca Brasil, Brussels Airlines, Copa Airlines, Croatia Airlines, EGYPTAIR, Ethiopian Airlines, EVA Air, LOT Polish Airlines, Lufthansa, Scandinavian Airlines, Shenzhen Airlines, Singapore Airlines, South African Airways, SWISS, TAP Portugal, Turkish Airlines, THAI и United. В момента мрежата на Star Alliance предлага над 18 450 ежедневни полета до 1300 летища в 190 страни.


Стаси Санлин: Огън от Казахстан и сексапил от Дубай

  Стаси Санлин: Огън от Казахстан и сексапил от Дубай Тя е символ на новата вълна в електронната музика Най-опасната, най-секси и най-неудър...