Възрастни хора в 24 населени места от 5 тютюнопроизводителни региона ще бъдат прегледани през есента по програмата за социална отговорност „Забавно лято, грижовна есен“ на фондация BCause в сътрудничество с Българска болнична асоциация (ББА) и финансовата подкрепа на Филип Морис България.
Екипи от лекари специалисти по кардиология, гастроентерология, ортопедия, урология, неврология, офталмология и ендокринология ще провеждат прегледи по места според заявените нужди. Прегледите ще се осъществяват от медицински специалисти от болниците МБАЛ „Хигия“, Пазарджик, МБАЛ „Пулс“, Благоевград и УМБАЛ „Медика“, Русе – които са членове на ББА, в Крумовград, Странджево, Бенковски, Чорбаджийско, Чакаларово, Стамболово, Силен, Шишманово, Караманци, Сатовча, Вълкосел, Кочан, Слащен, Абланица, Хаджидимово, Тутракан, Нова черна, Цар Самуил, Искра, Окорш, Правда, Черник, Браничево, Ясенково.
„В ББА сме водени от идеята за утвърждаване на качествена и достъпна за всички пациенти здравна система. Нивата на профилактика у нас са едни от най-ниските в Европа, затова вярвам, че отиването на място при възрастните хора ще допринесе за подобряване на здравния им статус.
Изказвам благодарност към медицинските специалисти от нашите болници, които ще тръгнат на път през есента, за да помогнат там, където има най-голяма нужда и заедно ще осъществим тази благородна инициатива“, коментира адв. Свилена Димитрова, председател на Българска болнична асоциация.
“Забавно лято, грижовна есен” се осъществява в тютюнопроизводителните региони от 2015 г. насам – Благоевград, Кърджали, Силистра, Хасково и Шумен, от Фондация BCause с финансовата подкрепа на Филип Морис България като част от инициативите на компанията за корпоративна социална отговорност и глобалната й стратегия за устойчиво развитие. Освен здравни грижи програмата обхваща още и областите образование и предприемачество.
За изминалите 6 години “Забавно лято, грижовна есен” обхвана над 2 800 деца между 7 и 14 г., 6 400 възрастни хора, 250 екипа млади предприемачи и над 100 учители в 25 малки населени места на 11 общини от 5 тютюнопроизводителни региона. Досега в програмата са инвестирани общо над 1 милион лева.
Програмата е носител на редица престижни награди за цялостна корпоративна социална отговорност и устойчиво развитие, както и за принос в сферите на образованието, медицинската грижа и насърчаване на предприемачеството в България.
От началото на август ББА работи и за ускоряване темповете на ваксинация в страната чрез информационна кампания, партнирайки си с Български лекарски съюз, Национална пациентска организация, Национално сдружение на частните болници, Български фармацевтичен съюз, Център за защита правата в здравеопазването, Българска асоциация на професионалистите по здравни грижи и Конфедерацията на работодателите и индустриалците в България.
Няма коментари:
Публикуване на коментар