Янка Рупкина с песен даде старт на нов дамски арт клуб в центъра на София. На официалното откриване присъстваха много представители на културния и бизнес елит.
Сред тях се открояваха Кристина Димитрова, Вида Пиронкова, професор доктор Валерия Калева, Ива Стоянова, Силвия Хрисимова Шонлебе, адвокат Диана Грошевска и още куп бизнес дами.
Голямата изненада на вечерта беше изложбата на режисьора и актьор Максим Генчев, който за първи път показа картините си. Наситени с пъстри цветове те изразяват душевността му, както и мечтани пейзажи, където би искал да живее в другия си живот.
Отблизо краските приличат на зидария.
Интересен факт е, че Максим работи само с шпатула и всичко някак само се напасва върху грубия грунд.
Гостите бяха очаровани от творбите и искаха да си купят картина. Оказа се че това е невъзможно, защото всички произведения са част от личната колекцията на д-р Златина Филипова президент и основател на Амрита Арт Клуб.
Амрита Арт клуб е дамски клуб с благотворителна насоченост. В него ще се организират много събития и подкрепят благотворителни каузи .
В клуба ще гостуват често и различни картинни изложби. Всяка дама и приятелите и ще могат да го посещават, когато искат.
Ще имат възможността да се насладят на приятна обстановка с чаша ароматно кафе и пречистена изворна вода.
Място за релакс и бизнес срещи.
В Амрита Арт Клуб ще има различни следобеди и вечери посветени на киното, литературата, музиката, модата, здравето, както и още много интересни неща.
Още информация на страниците
facebook : @amritaartclub /Amrita Art Club/
instagram: @amritaartclub
Златина Филипова:
Амрита Арт клуб е за хора с изкуство в кръвта
Каква е целта на клуба, с какво конкретно ще се занимава?
Със създаването на Амрита Арт клуб сме искали да създадем кътче домашен уют в сърцето на София, като място за срещи на хора на изкуството и други, които имат различни професии, но изкуството е част от живота им.
Искаме да се случват различни арт събития, като прожекция на филми, със срещи с някои от актьорите, художествени изложби, поетични вечери, премиери на книги, лекции на интересни теми в областта на здравето и вечната младост и много други. Плануваме и по-забавни събития за членовете на клуба, като срещи с астролози, гадатели, ясновидци и други, които засега искаме да запазим в тайна.
Защо решихте да направите такъв клуб в България, имайки предвид, че по голямата част от времето живеете и работите в чужбина?
Аз от 26 години живея и работя в чужбина, но през последните седем години половината от времето си прекарвам в България, поради свързването си с филмовото изкуство чрез трите игрални филма, които продуцирах – “Дякон Левски”, “На педя от земята” и “Смартфонът беглец”. Всъщност първоначалната идея за клуба беше, той да бъде кино клуб, в който да се прожектират интересни български филми.
Защо клубът е дамски?
Клубът ще бъде дамски, т.е. в него ще могат да членуват само дами, но като гости са добре дошли и техните кавалери. А защо дамски? Ами понеже, според мен, без да съм феминистка, днешните дами живеят по-многопластово в емоционален и социален план. И когато са в собствената си компания, без присъствието на противоположния пол, разкриват себе си без задръжки.
Какво искате да постигнете?
Искаме да се създават нови лични контакти, които да обогатяват ежедневието на дамите – членове и гостите.
Кои са каузите и събитията, които ще подкрепите?
Всички събития ще са с благотворителна кауза в изкуството – подпомагане на филмови проекти, на художници в нужда, за издаване на книги; на млади таланти и др.
Максим Генчев:
Рисувам хора, с които бих искал да общувам без думи
Какво изобразяват картините ви и как решавате, какво да нарисувате?
Изобразяват мечтани пейзажи, където бих искал да живея в другия си живот и хора, с които бих искал да общувам без думи.
От кога рисувате?
Рисувам от дете, но никога не съм учил рисуване. Сам откривам магията на цветовете, тяхната хармония и съчетания в единно послание – красота.
Денем или нощем рисувате?
Рисувам само когато съм в душевно равновесие, то зарежда платното с добра енергия и щастие
Доста от картините ви са с много пъстри цветове, това огледало на душата ви ли е?
Пъстрите цветове са душевните ми очи. Отблизо краските приличат на зидария, работя само с шпатула и някак сами се напасват върху грубия грунд.
Кои са любимите ви картини?
Любима ми е “Ван Гог и неговата любима”
Коя ви беше най трудно да нарисувате?
Най-трудна за рисуване нямам. Самото рисуване е особена работа, няма спиране! Понякога насила махам една картина от статива и я скривам, за да я спра! Обикновено под всяко финално изображение лежат още поне две заличени картини, които никога няма да бъдат видяни, но те някак невидимо подпират зримото изображение.
Сменихте ли изкуството или това е другото ви лице, което сега показвате на света?Какво изобразяват картините ви и как решавате, какво да нарисувате?
Рисуването допълва работата ми в киното. Построяването на един филмов кадър е далече по-трудна и неблагодарна работа и без ценните съвети от живописта не бих могъл да се справя добре.
Няма коментари:
Публикуване на коментар